1.gif, 162B2.gif, 162B
1.gif, 162B

VÚV Karlštejn
Karlštejnský sekt brut
Karlštejnský sekt sec

Vinařská oblast Čechy, podoblast Mělnická, Výzkumná stanice vinařská Karlštejn

Obec Karlštejn leží v údolí řeky Berounky v Chráněné krajinné oblasti Český Kras. Její vznik se datuje do roku 1348, kdy byl položen i základní kámen hradu Karlštejna. Zároveň se stavbou hradu založil Karel IV. v podhradí i první karlštejnské vinohrady.
Výzkumná stanice vinařská byla v Karlštejně založena v listopadu roku 1919 a dodnes je jediná svého druhu v republice. Na 8 hektarech viničních tratí Plešivec, Vrše, Na Vinicích a U Besídek, položených na strmých svazích a terasách nad řekou Berounkou, pěstuje kolem 280 odrůd a klonů vinné révy, včetně mnoha unikátních a chrání tak třetinu republikového genofondu. Vedle výzkumu nabývá v posledních letech na významu i samotná výroba vína a obnova tradic karlštejnského vinařství. Prostorný sklep, který vznikl v roce 1949 vystřílením do skály, je nově vybaven nejmodernější technologií. Vedle odrůdových i známkových vín nabízí stanice i karlštejnské sekty, nedávno obnovila i výrobu slavné karlštejnské Elišky.

Karlstejn
Sekt brut

Karlštejnský sekt brut

z odrůdy Ryzlink rýnský, brut, obsah alkoholu 12%

Tři korunky a titul velmi dobré víno v prestižní národní vinařské soutěži Král vín 2014

Vyrobený klasickou technologií, pozvolným kvašením a dlouhodobým zráním v láhvích. Jemný, suchý sekt světle zlatavé barvy s příjemnou, květinovou vůní a lehce pikantní chutí s jemným, intenzívním perlením.

obsah 0,75 lKč 290,--

nahoru

Sekt sec

Karlštejnský sekt sec

z odrůdy Ryzlink rýnský, sec, obsah alkoholu 12%

Vyrobený klasickou technologií, pozvolným kvašením a dlouhodobým zráním v láhvích. Jemný, polosuchý sekt světle zlatavé barvy s příjemnou, květinovou vůní a lehce pikantní chutí s jemným, intenzívním perlením.

Obsah 0,75 lKč 290,--

nahoru

Powered by Flippy